ECSC MACCONNELL DIVISION WOMENS SL PM               Page 1

                          USCSA Team Scoring  1/18/19                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:45.13 will be used.                 

Team : CAST
Total Time :  4:57.09   Rank : 1   5 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  19 A     Rettenbacher, Karoline     45.14 (1)    50.93 (1)  1:36.07 (1) (1) *
  27 A     Kruk, Kirsten              47.39 (7)    51.40 (2)  1:38.79 (2) (1) *
  47 B     Frischmon, Elizabeth       47.98 (8)    52.64 (3)  1:40.62 (3) (2) 
  35 A     Mackie, Kylie              46.83 (5)    55.40 (6)  1:42.23 (4) (3) *
  42 B     Soehnle, Lena              48.71 (9)    55.01 (4)  1:43.72 (5) (4) 
  50 B     O'Shea, Meg                51.23 (19)   58.22 (16) 1:49.45 (15)(6) 
  53 B     Wood, Megan                56.82 (33) 1:03.36 (19) 2:00.18 (23)(8) 
   1 A     Aunes, Li                  45.56 (2)      DNF                      
  10 A     Ljungemo, Linn             47.33 (6)      DNF                      
  56 B     Brede, Ashleigh            57.31 (35)     DNF                      

Team : UCONN
Total Time :  5:21.36   Rank : 2   12 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  24 A     Murner, Sydney             50.85 (16)   55.21 (5)  1:46.06 (7) (6) *
   7 A     Marshall, Alexandra        50.87 (17)   56.54 (10) 1:47.41 (10)(2) *
  16 A     Sullivan, Lauren           50.43 (13)   57.46 (15) 1:47.89 (12)(4) *
  49 B     Diamond, Meghan            56.10 (31) 1:01.67 (18) 1:57.77 (18)(9) 
  32 A     Scherpa, Jillian           51.72 (22) 1:07.69 (24) 1:59.41 (20)(10)
  40 A     Balch, Jacqueline          51.60 (21) 1:08.39 (25) 1:59.99 (21)(4) 
  46 B     White, Dolores             56.20 (32) 1:05.01 (20) 2:01.21 (24)(12)
  55 B     Sailer, Alexandra        1:01.89 (42) 1:09.35 (28) 2:11.24 (29)(11)
  52 B     Ludl, Taylor             1:00.80 (40)     DNF                      

Team : STA
Total Time :  5:34.57   Rank : 3   12 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   4 A     Quinn, Katherine           50.82 (15)   55.76 (8)  1:46.58 (9) (8) *
  30 A     Sullivan, Marguerite       52.00 (23)   57.42 (14) 1:49.42 (14)(1) *
  38 A     Cavallaro, Rachel          52.81 (25) 1:05.76 (23) 1:58.57 (19)(3) *
  22 A     Stephens, Rebecca          54.35 (27) 1:05.69 (22) 2:00.04 (22)(11)
  44 B     Graham, Katharine          58.44 (37) 1:05.63 (21) 2:04.07 (25)(9) 
  51 B     Daigle, Isabelle           59.73 (39) 1:08.86 (26) 2:08.59 (28)(10)
  54 B     Murphy, Shayla           1:04.75 (44) 1:10.97 (31) 2:15.72 (32)(13)
  57 B     Thompson, Evelyn         1:07.05 (48) 1:12.44 (32) 2:19.49 (35)(15)
  13 A     Brush, Emilie                DNS          DNS                      
  48 B     Curtis, Meredyth           57.17 (34)     DNF                      
Team : BAB
Total Time :  5:39.72   Rank : 4   25 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  11 A     Baer, Liz                  49.24 (10)   56.84 (11) 1:46.08 (8) (7) *
  20 A     Burwell, Olivia            50.90 (18)   57.04 (12) 1:47.94 (13)(5) *
  28 A     Martin, Julia              50.11 (11) 1:15.59 (35) 2:05.70 (26)(13)*
  36 A     Sargis, Kendall          1:04.75 (44) 1:09.22 (27) 2:13.97 (31)(6) 
   2 A     Mangiacotti, Sarah         46.65 (4)      DNF                      

Team : CLKSN
Total Time :  5:52.60   Rank : 5   24 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   3 A     Allison, Rhiannon          50.36 (12)   55.54 (7)  1:45.90 (6) (5) *
  12 A     Bonin, Caroline            58.79 (38)   56.10 (9)  1:54.89 (16)(7) *
  37 A     Smith, Sarah             1:01.39 (41) 1:10.42 (30) 2:11.81 (30)(12)*
  43 B     LoPresti, Sara           1:02.12 (43) 1:23.27 (40) 2:25.39 (37)(7) 
  29 A     Howley, Kaitlyn            53.54 (26)     DNF                      
  21 A     Hubert, Taylor             54.60 (28)     DNF                      

Team : UMASS
Total Time :  6:38.67   Rank : 6   24 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   9 A     Baxter, Aislinn            55.20 (29) 1:00.78 (17) 1:55.98 (17)(2) *
  18 A     Williamson, Alicia         52.60 (24) 1:23.19 (39) 2:15.79 (33)(14)*
  41 A     Kimble, Karen            1:07.23 (49) 1:19.67 (38) 2:26.90 (38)(8) *
  26 A     Bartlett, Micaela            DNF          DNS                      
  34 A     McCaldon, Emma               DNF          DNS                      

Team : MIT
Total Time :  6:58.18   Rank : 7   36 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   8 A     Sholler, Rebecca           58.26 (36) 1:09.41 (29) 2:07.67 (27)(5) *
  25 A     Michael, Madeleine       1:05.75 (47) 1:15.63 (36) 2:21.38 (36)(15)*
  17 A     Moore, Grace             1:15.24 (51) 1:13.89 (33) 2:29.13 (40)(16)*
  33 A     Bick, Amber              1:17.13 (52) 1:33.47 (41) 2:50.60 (41)(17)

Team : NEC
Total Time :  8:57.66   Rank : 8   1 Ghost Time Used   56 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   5 A     Gutke, Matilda             50.70 (14)   57.16 (13) 1:47.86 (11)(3) *
  14 A     Avery, Serena            1:31.03 (53) 1:53.64 (42) 3:24.67 (42)(10)*

Team : BROWN
Total Time :  9:49.08   Rank : 9   2 Ghost Times Used   100 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  39 A     Ozulkulu, Selin          1:04.80 (46) 1:14.01 (34) 2:18.81 (34)(14)*
  45 B     Hall, Rose               1:08.96 (50) 1:19.38 (37) 2:28.34 (39)(9) 
  15 A     Beardsley, Maggie            DNF          DNS                      
   6 A     Dannis, Alexa              45.68 (3)      DNF                      
  23 A     Padgett, Becka             51.30 (20)     DNF                      
  31 A     Ruth, Emilia               55.20 (29)     DNF          

//