Licensed to Wellesley College      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/11/2018 04:36 PM
                Wellesley vs Babson vs Coast Guard - 1/11/2018                 
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Babson College-NE  'A'                        3:29.41    3:34.93  
     1) Luu, Kevin 18                   2) Dibbayawan, Lachlan 18         
     3) Damiecki, Alex P 20             4) Posk, Mitch P 22               
                  19.93       49.40 (49.40)     1:17.81 (28.41)   1:50.81 (1:01.41)
        2:14.13 (23.32)     2:41.28 (50.47)     3:03.73 (22.45)     3:34.93 (53.65)
  2 1-2 U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'              3:29.08    3:35.04  
     1) Jackson, Patrick W 21           2) Sodemann, Chasse H 21          
     3) Garrett, Ross R 21              4) Dominick, Tyler G 19           
                  19.28       47.55 (47.55)     1:15.37 (27.82)   1:47.74 (1:00.19)
        2:11.88 (24.14)     2:40.69 (52.95)     3:02.88 (22.19)     3:35.04 (54.35)
  3 1-3 U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                   NT   x3:44.00  
     1) Doppel, Matthew L 19            2) Kang, Justin S 20              
     3) Axelsson, Mike 18               4) Roh, Josh D 18                 
                  19.33       47.85 (47.85)     1:18.28 (30.43)   1:52.19 (1:04.34)
        2:17.95 (25.76)     2:48.29 (56.10)     3:11.53 (23.24)     3:44.00 (55.71)
  4 1-4 U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                   NT   x3:44.20  
     1) Baker, Zachary I 20             2) Jung, Tae Hyun 21              
     3) Gibson, Owen M 19               4) Jackson, Robert E 20           
                  21.08       50.62 (50.62)     1:18.98 (28.36)   1:52.59 (1:01.97)
        2:18.23 (25.64)     2:47.72 (55.13)     3:11.02 (23.30)     3:44.20 (56.48)
  5 1-5 U.S. Coast Guard Academy-CT  'D'                   NT   x3:44.49  
     1) Campbell, Andrew S 21           2) Pompay, John A 20              
     3) Jenkins, Daniel C 18            4) Danzer, Jake L 18              
                  21.82       52.53 (52.53)     1:20.84 (28.31)   1:53.26 (1:00.73)
        2:18.82 (25.56)     2:50.25 (56.99)     3:12.13 (21.88)     3:44.49 (54.24)
  6 1-6 Babson College-NE  'B'                             NT   x3:51.24  
     1) Kershner, Adam J 21             2) Mun, Kenny 20                  
     3) Grant, Alex H 21                4) Ojerholm, Ross 21              
                  23.72       54.74 (54.74)     1:23.44 (28.70)   1:58.17 (1:03.43)
        2:23.88 (25.71)     2:54.31 (56.14)     3:18.35 (24.04)     3:51.24 (56.93)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rowe, Taylor M        20 Coast Guard-CT       9:58.34    9:56.76  
                  26.79       55.70 (28.91)     1:24.74 (29.04)     1:54.54 (29.80)
        2:24.58 (30.04)     2:54.68 (30.10)     3:24.69 (30.01)     3:54.81 (30.12)
        4:25.02 (30.21)     4:55.23 (30.21)     5:24.94 (29.71)     5:55.03 (30.09)
        6:25.25 (30.22)     6:55.37 (30.12)     7:25.79 (30.42)     7:55.70 (29.91)
        8:26.14 (30.44)     8:56.66 (30.52)     9:27.04 (30.38)     9:56.76 (29.72)
  2 1-2 Fuhs, Eric W          18 Coast Guard-CT            NT   10:09.90  
                  26.92       56.39 (29.47)     1:26.52 (30.13)     1:57.22 (30.70)
        2:28.04 (30.82)     2:58.67 (30.63)     3:29.82 (31.15)     4:00.47 (30.65)
        4:31.22 (30.75)     5:02.40 (31.18)     5:32.72 (30.32)     6:03.69 (30.97)
        6:34.68 (30.99)     7:05.78 (31.10)     7:36.63 (30.85)     8:07.07 (30.44)
        8:38.02 (30.95)     9:09.09 (31.07)     9:39.93 (30.84)    10:09.90 (29.97)
  3 1-3 Lucero, Jack S        20 Babson-NE           10:05.62   10:17.74  
                  27.08       56.72 (29.64)     1:26.73 (30.01)     1:57.43 (30.70)
        2:28.00 (30.57)     2:58.88 (30.88)     3:29.99 (31.11)     4:01.38 (31.39)
        4:32.42 (31.04)     5:03.58 (31.16)     5:34.74 (31.16)     6:06.31 (31.57)
        6:37.96 (31.65)     7:09.51 (31.55)     7:41.54 (32.03)     8:13.14 (31.60)
        8:44.86 (31.72)     9:16.20 (31.34)     9:47.54 (31.34)    10:17.74 (30.20)
  4 1-4 Turner, Josh Q        20 Coast Guard-CT      10:39.40   10:30.23  
                  27.91       58.46 (30.55)     1:29.75 (31.29)     2:01.42 (31.67)
        2:33.02 (31.60)     3:04.92 (31.90)     3:36.91 (31.99)     4:09.07 (32.16)
        4:41.09 (32.02)     5:12.80 (31.71)     5:44.75 (31.95)     6:16.74 (31.99)
        6:48.58 (31.84)     7:20.16 (31.58)     7:51.70 (31.54)     8:23.35 (31.65)
        8:55.26 (31.91)     9:27.00 (31.74)     9:58.78 (31.78)    10:30.23 (31.45)
  5 1-5 Keller, Jordan T      20 Coast Guard-CT      10:21.97  x10:36.73  
                  27.93       58.70 (30.77)     1:30.32 (31.62)     2:02.09 (31.77)
        2:33.98 (31.89)     3:05.66 (31.68)     3:37.54 (31.88)     4:09.70 (32.16)
        4:41.57 (31.87)     5:13.66 (32.09)     5:45.68 (32.02)     6:17.79 (32.11)
        6:49.77 (31.98)     7:22.04 (32.27)     7:54.56 (32.52)     8:26.74 (32.18)
        8:59.38 (32.64)     9:32.31 (32.93)    10:04.85 (32.54)    10:36.73 (31.88)
  6 1-6 Shover, Kaden         18 Babson-NE                 NT   10:59.03  
                  28.56     1:00.50 (31.94)     1:32.91 (32.41)     2:05.76 (32.85)
        2:38.96 (33.20)     3:12.55 (33.59)     3:46.38 (33.83)     4:19.92 (33.54)
        4:53.34 (33.42)     5:26.76 (33.42)     5:59.67 (32.91)     6:32.87 (33.20)
        7:05.98 (33.11)     7:39.53 (33.55)     8:12.96 (33.43)     8:46.05 (33.09)
        9:19.82 (33.77)     9:53.41 (33.59)    10:27.01 (33.60)    10:59.03 (32.02)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Roh, Josh D           18 Coast Guard-CT       1:46.86    1:47.47  
  2 1-2 McCall, Maximilian    19 Coast Guard-CT       1:47.24    1:49.33  
  3 1-3 Dibbayawan, Lachlan   18 Babson-NE                 NT    1:51.81  
  4 1-4 Vetrovec, Noah P      20 Coast Guard-CT       1:49.91    1:52.36  
  5 1-5 O'Brien, Connor       18 Babson-NE            1:55.71    1:54.11  
  6 1-6 Jackson, Robert E     20 Coast Guard-CT       1:48.80   x1:54.36  
  7 1-7 Mun, Kenny            20 Babson-NE            1:49.66    1:54.87  
  8 1-8 Nejame, Louis M       19 Babson-NE                 NT   x2:02.01  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rodriguez, Joseph C   19 Coast Guard-CT         21.17      21.40  
  2 1-2 Posk, Mitch P         22 Babson-NE              21.54      21.78  
  3 1-3 Pompay, John A        20 Coast Guard-CT            NT      21.83  
  4 1-4 Ledford, Brandon S    21 Coast Guard-CT         21.81      22.34  
  5 1-5 Jenkins, Daniel C     18 Coast Guard-CT            NT     x22.86  
  6 1-6 Luu, Kevin            18 Babson-NE              22.66      22.88  
  7 1-7 Cerny, Michael A      20 Babson-NE              21.98      23.23  
  8 1-8 Kershner, Adam J      21 Babson-NE              23.47     x23.70  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sodemann, Chasse H    21 Coast Guard-CT       1:58.53    2:03.24  
                  26.64       59.90 (33.26)     1:33.81 (33.91)     2:03.24 (29.43)
  2 1-2 Moreno, Dan S         22 Coast Guard-CT       2:00.12    2:05.13  
                  25.84       57.94 (32.10)     1:34.24 (36.30)     2:05.13 (30.89)
  3 1-3 Gibson, Owen M        19 Coast Guard-CT       2:05.50    2:05.86  
                  26.61       59.60 (32.99)     1:36.55 (36.95)     2:05.86 (29.31)
  4 1-4 Lucero, Jack S        20 Babson-NE            2:05.58    2:07.05  
                  27.83     1:02.07 (34.24)     1:39.75 (37.68)     2:07.05 (27.30)
  5 1-5 Grant, Alex H         21 Babson-NE            2:08.89    2:07.98  
                  26.54       59.98 (33.44)     1:37.91 (37.93)     2:07.98 (30.07)
  6 1-6 Kang, Justin S        20 Coast Guard-CT       2:10.84   x2:11.52  
                  29.12     1:05.05 (35.93)     1:41.72 (36.67)     2:11.52 (29.80)
  7 1-7 Polakoff, Taras       18 Babson-NE                 NT    2:16.64  
                  25.74       57.81 (32.07)     1:43.92 (46.11)     2:16.64 (32.72)
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 French, Will          20 Coast Guard-CT            NP     262.00  
  2 1-2 Seguin, Marshall      18 Coast Guard-CT        252.75     236.00  
  3 1-3 Cheneler, Drew        20 Coast Guard-CT            NP     235.30  
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Damiecki, Alex P      20 Babson-NE                 NT    1:55.73  
                  24.79       53.10 (28.31)     1:23.86 (30.76)     1:55.73 (31.87)
  2 1-2 Gibson, Owen M        19 Coast Guard-CT       1:58.17    2:00.24  
                  27.55       57.85 (30.30)     1:29.16 (31.31)     2:00.24 (31.08)
  3 1-3 Garrett, Ross R       21 Coast Guard-CT       2:00.61    2:00.70  
                  26.30       57.24 (30.94)     1:28.90 (31.66)     2:00.70 (31.80)
  4 1-4 McCall, Maximilian    19 Coast Guard-CT            NT    2:05.77  
                  27.62       59.10 (31.48)     1:32.28 (33.18)     2:05.77 (33.49)
  5 1-5 O'Brien, Connor       18 Babson-NE                 NT    2:15.40  
                  28.68     1:02.33 (33.65)     1:38.44 (36.11)     2:15.40 (36.96)
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dominick, Tyler G     19 Coast Guard-CT         48.36      48.91  
                  23.53       48.91 (25.38)                                        
  2 1-2 Danzer, Jake L        18 Coast Guard-CT         49.16      49.52  
                  23.80       49.52 (25.72)                                        
  3 1-3 Ojerholm, Ross        21 Babson-NE              48.37      49.69  
                  24.26       49.69 (25.43)                                        
  4 1-4 Axelsson, Mike        18 Coast Guard-CT         51.26      51.36  
                  24.55       51.36 (26.81)                                        
  5 1-5 Sodemann, Chasse H    21 Coast Guard-CT         48.74     x51.48  
                  24.51       51.48 (26.97)                                        
  6 1-6 Cerny, Michael A      20 Babson-NE              51.17      51.59  
                  24.48       51.59 (27.11)                                        
  7 1-7 Shover, Kaden         18 Babson-NE              51.59      52.24  
                  24.56       52.24 (27.68)                                        
  8 1-8 Kershner, Adam J      21 Babson-NE              51.49     x52.26  
                  25.42       52.26 (26.84)                                        
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jackson, Patrick W    21 Coast Guard-CT       1:58.04    1:58.97  
                  28.43       58.73 (30.30)     1:28.69 (29.96)     1:58.97 (30.28)
  2 1-2 Doppel, Matthew L     19 Coast Guard-CT       2:04.84    2:02.63  
                  28.33       59.85 (31.52)     1:32.52 (32.67)     2:02.63 (30.11)
  3 1-3 Baker, Zachary I      20 Coast Guard-CT            NT    2:05.06  
                  29.62     1:01.88 (32.26)     1:33.73 (31.85)     2:05.06 (31.33)
  4 1-4 Polakoff, Taras       18 Babson-NE            2:01.92    2:05.20  
                  28.68       59.99 (31.31)     1:32.75 (32.76)     2:05.20 (32.45)
  5 1-5 Vetrovec, Noah P      20 Coast Guard-CT       2:04.17   x2:05.81  
                  29.44     1:00.93 (31.49)     1:33.26 (32.33)     2:05.81 (32.55)
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rowe, Taylor M        20 Coast Guard-CT       4:42.21    4:48.57  
                  26.03       53.73 (27.70)     1:22.12 (28.39)     1:51.32 (29.20)
        2:20.72 (29.40)     2:49.96 (29.24)     3:19.54 (29.58)     3:49.54 (30.00)
        4:19.55 (30.01)     4:48.57 (29.02)                                        
  2 1-2 Grant, Alex H         21 Babson-NE            4:52.74    5:04.63  
                  27.52       57.53 (30.01)     1:28.37 (30.84)     1:59.40 (31.03)
        2:30.70 (31.30)     3:01.92 (31.22)     3:32.87 (30.95)     4:04.08 (31.21)
        4:35.01 (30.93)     5:04.63 (29.62)                                        
  3 1-3 Turner, Josh Q        20 Coast Guard-CT       5:01.72    5:05.04  
                  27.08       56.92 (29.84)     1:27.50 (30.58)     1:58.37 (30.87)
        2:29.35 (30.98)     3:00.62 (31.27)     3:32.16 (31.54)     4:04.02 (31.86)
        4:35.58 (31.56)     5:05.04 (29.46)                                        
  4 1-4 Keller, Jordan T      20 Coast Guard-CT       4:59.97    5:06.49  
                  27.66       58.29 (30.63)     1:29.69 (31.40)     2:01.00 (31.31)
        2:32.47 (31.47)     3:03.90 (31.43)     3:34.87 (30.97)     4:06.15 (31.28)
        4:36.89 (30.74)     5:06.49 (29.60)                                        
  5 1-5 O'Brien, Connor       18 Babson-NE            5:09.12    5:06.58  
                  27.27       58.05 (30.78)     1:28.98 (30.93)     2:00.29 (31.31)
        2:31.89 (31.60)     3:03.00 (31.11)     3:34.75 (31.75)     4:06.23 (31.48)
        4:36.95 (30.72)     5:06.58 (29.63)                                        
  6 1-6 Mun, Kenny            20 Babson-NE            5:09.37    5:18.17  
                  27.75       58.38 (30.63)     1:29.61 (31.23)     2:01.34 (31.73)
        2:33.43 (32.09)     3:05.78 (32.35)     3:37.88 (32.10)     4:10.58 (32.70)
        4:44.65 (34.07)     5:18.17 (33.52)                                        
  7 1-7 Nejame, Louis M       19 Babson-NE            6:09.87   x5:48.86  
                  30.26     1:03.94 (33.68)     1:39.43 (35.49)     2:15.90 (36.47)
        2:52.36 (36.46)     3:29.02 (36.66)     4:05.27 (36.25)     4:41.27 (36.00)
        5:16.39 (35.12)     5:48.86 (32.47)                                        
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cheneler, Drew        20 Coast Guard-CT            NP     271.20  
  2 1-2 Seguin, Marshall      18 Coast Guard-CT        276.22     249.40  
  3 1-3 French, Will          20 Coast Guard-CT            NP     249.15  
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lucero, Jack S        20 Babson-NE                 NT    2:28.04  
 -- 1- Fuhs, Eric W           18 Coast Guard-CT       2:08.86   X2:13.14  
 -- 1- Kang, Justin S         20 Coast Guard-CT       2:18.46   X2:19.57  
 -- 1- Moreno, Dan S          22 Coast Guard-CT       2:13.48   X2:19.74  
 -- 1- Jung, Tae Hyun         21 Coast Guard-CT       2:17.52   X2:21.06  
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Babson College-NE  'A'                        1:27.82    1:27.51  
     1) Dibbayawan, Lachlan 18          2) Damiecki, Alex P 20            
     3) Ojerholm, Ross 21               4) Posk, Mitch P 22               
                  22.54       43.91 (21.37)     1:06.22 (22.31)     1:27.51 (21.29)
  2 1-2 Babson College-NE  'B'                        1:31.00    1:32.90  
     1) Luu, Kevin 18                   2) Shover, Kaden 18               
     3) Polakoff, Taras 18              4) Cerny, Michael A 20            
                  22.85       45.94 (23.09)     1:09.63 (23.69)     1:32.90 (23.27)
 -- 1- U.S. Coast Guard Academy-CT  'A'               1:25.52   X1:27.23  
     1) Danzer, Jake L 18               2) Dominick, Tyler G 19           
     3) Garrett, Ross R 21              4) Rodriguez, Joseph C 19         
                  22.88       44.38 (21.50)     1:06.04 (21.66)     1:27.23 (21.19)
 -- 1- U.S. Coast Guard Academy-CT  'B'                    NT   X1:29.15  
     1) Ledford, Brandon S 21           2) Jackson, Robert E 20           
     3) Jenkins, Daniel C 18            4) Pompay, John A 20              
                  22.68       45.34 (22.66)     1:07.64 (22.30)     1:29.15 (21.51)
 -- 1- U.S. Coast Guard Academy-CT  'C'                    NT   X1:31.31  
     1) Roh, Josh D 18                  2) Axelsson, Mike 18              
     3) Doppel, Matthew L 19            4) Rowe, Taylor M 20              
                  23.27       46.86 (23.59)     1:08.81 (21.95)     1:31.31 (22.50)
 -- 1- U.S. Coast Guard Academy-CT  'D'                    NT   X1:33.87  
     1) Keller, Jordan T 20             2) Baker, Zachary I 20            
     3) Jackson, Patrick W 21           4) Campbell, Andrew S 21          
                  23.80       47.62 (23.82)     1:09.73 (22.11)     1:33.87 (24.14)

//