ECSC MACCONNELL DIVISION SL MEN'S PM               Page 1

                          USCSA Team Scoring  1/18/19                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:46.48 will be used.                 

Team : CAST
Total Time :  4:36.02   Rank : 1   9 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  21 A     Rechberger, Paul           47.77 (2)    43.02 (5)  1:30.79 (1) (1) *
  12 A     Mackie, Logan Rip          49.30 (5)    42.82 (2)  1:32.12 (4) (3) *
   2 A     Heald, Cameron             49.17 (4)    43.94 (10) 1:33.11 (6) (5) *
  30 A     Smith, Anton               51.12 (13)   43.73 (8)  1:34.85 (13)(10)
  42 B     Sheehan, Neil              53.78 (25)   45.57 (21) 1:39.35 (21)(5) 
  48 B     Borden, Andrew             53.40 (22)   47.16 (27) 1:40.56 (25)(14)
  45 B     Hirschbuhl, Michael        55.39 (32)   48.44 (31) 1:43.83 (30)(10)
  51 B     Bedell, Nathan               DNF          DNS                      
  38 A     Klindic, Jan                     DSQ      DNS                      

Team : UCONN
Total Time :  4:41.27   Rank : 2   10 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   9 A     Chambers, Brian            48.75 (3)    43.19 (6)  1:31.94 (3) (2) *
  27 A     Demuyt, Joseph             51.60 (15)   42.94 (3)  1:34.54 (8) (7) *
  35 A     Chambers, Matthew          50.67 (9)    44.12 (13) 1:34.79 (11)(1) *
  18 A     Ilies, Vlad Maximilian     52.08 (17)   43.89 (9)  1:35.97 (15)(3) 
  50 B     Dewitt, Eric               54.85 (29)   49.10 (33) 1:43.95 (31)(11)
  41 A     White, Michael             55.67 (33)   48.42 (30) 1:44.09 (32)(16)
  47 B     Fanning, Nathaniel         58.44 (35)   51.15 (34) 1:49.59 (33)(17)
  44 B     Hueglin, Roger           1:00.44 (37)   51.30 (36) 1:51.74 (34)(18)
  53 B     Story, Maxwell           1:04.36 (40)   56.40 (39) 2:00.76 (37)(21)
  55 B     King, Andrew                     DSQ      DNS                      

Team : CLKSN
Total Time :  4:41.36   Rank : 3   10 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  14 A     Daigle, Thomas             47.72 (1)    43.26 (7)  1:30.98 (2) (1) *
  32 A     Mrak, Colden               49.57 (6)    44.52 (15) 1:34.09 (7) (6) *
  40 Unsco Lacasse, Nick              50.81 (11)   44.91 (18) 1:35.72 (14)(11)
  23 A     Briselden, Nathan          51.42 (14)   44.87 (17) 1:36.29 (17)(3) *
  54 B     Kubota, Kelsey             52.91 (19)   44.95 (19) 1:37.86 (18)(4) 
  46 B     Wonsavage, Maxwell         53.16 (21)   46.55 (24) 1:39.71 (22)(6) 
  43 B     Curtis, Griffin            53.52 (23)   46.93 (26) 1:40.45 (24)(13)
  56 B     Kane, Matthew              54.30 (26)   48.36 (29) 1:42.66 (26)(8) 
  49 B     Brown, Tyler Demetrios   1:06.95 (42)   45.71 (23) 1:52.66 (35)(19)
   4 A     Yoviene, Andrew              DNS          DNS                      
  52 B     Wetzel, Evan               56.85 (34)     DNF                      

Team : BAB
Total Time :  4:41.71   Rank : 4   15 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  13 A     Henderson, MacIntyre       49.72 (7)    42.54 (1)  1:32.26 (5) (4) *
  22 A     Robinson, Sean             50.69 (10)   43.96 (11) 1:34.65 (10)(9) *
  39 A     Wiacek, Victor             51.86 (16)   42.94 (3)  1:34.80 (12)(2) *
   3 A     Blanchard, Jack            59.21 (36)   44.01 (12) 1:43.22 (27)(15)
  31 A     Wolfson, Eli               54.63 (28)   48.74 (32) 1:43.37 (28)(9) 

Team : STA
Total Time :  5:02.64   Rank : 5   16 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   6 A     Heald, Lucas               53.14 (20)   45.61 (22) 1:38.75 (19)(4) *
  15 A     Berge, John                53.71 (24)   46.73 (25) 1:40.44 (23)(7) *
  24 A     Gilman, Jared              55.34 (31)   48.11 (28) 1:43.45 (29)(5) *

Team : MIT
Total Time :  5:58.87   Rank : 6   60 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  10 A     Vasile, Joseph             54.56 (27)   44.75 (16) 1:39.31 (20)(12)*
  36 A     Hamilton, Benjamin       1:05.05 (41)   57.39 (40) 2:02.44 (39)(23)*
  19 A     Chamberlin, Thatcher     1:02.49 (39) 1:14.63 (44) 2:17.12 (43)(25)*
  28 A     Smith, Daniel            1:07.65 (43)         DSQ                  

Team : NEC
Total Time :  6:18.85   Rank : 7   26 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  16 A     Fassina, Giovanni          50.39 (8)    44.24 (14) 1:34.63 (9) (8) *
  25 A     White, Matt              1:09.50 (45) 1:03.37 (42) 2:12.87 (42)(12)*
  33 A     Kinville, Caleb          1:18.71 (48) 1:12.64 (43) 2:31.35 (45)(6) *
   7 A     Laurent, Calixte             DNF          DNS                      

Team : BROWN
Total Time :  6:31.99   Rank : 8   47 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  17 A     Gross-Whitaker, Nichola  1:01.99 (38)   53.90 (38) 1:55.89 (36)(20)*
  34 A     wright, brendon          1:12.08 (47) 1:00.51 (41) 2:12.59 (41)(1) *
  26 A     Cruickshank, Rowan       1:07.92 (44) 1:15.59 (45) 2:23.51 (44)(26)*
   8 A     Chen, Michael                DNS          DNS                      

Team : UMASS
Total Time :  7:00.14   Rank : 9   1 Ghost Time Used   92 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  29 A     Martin, John             1:09.88 (46)   51.26 (35) 2:01.14 (38)(22)*
  11 A     Costello, Jeffrey        1:21.02 (49)   51.50 (37) 2:12.52 (40)(24)*
  37 A     Craft, David                 DNF          DNS                      
  20 A     Glickman, Jonah            55.07 (30)     DNF                      

Team : BENT
Total Time :  8:19.45   Rank : 10   3 Ghost Times Used   138 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   5 Indiv Roman, Zachary             51.07 (12)   45.21 (20) 1:36.28 (16)(2) 

Team : RWU
Total Time :  8:19.45   Rank : 10   3 Ghost Times Used   138 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   1 Indiv Baker, Zachary             52.45 (18)     DNF