ECSC MACCONNELL DIVISION SL MEN'S PM               Page 1

                          USCSA Team Scoring  1/18/19                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:46.48 will be used.      

Team : CAST
Total Time :  4:24.03   Rank : 1   8 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  12 A     Mackie, Logan Rip          41.61 (1)    45.20 (1)  1:26.81 (1) (1) *
  21 A     Rechberger, Paul           42.44 (2)    45.38 (2)  1:27.82 (2) (2) *
   2 A     Heald, Cameron             43.12 (10)   46.28 (7)  1:29.40 (6) (5) *
  42 B     Sheehan, Neil              46.28 (22)   47.78 (15) 1:34.06 (18)(4) 
  45 B     Hirschbuhl, Michael        47.37 (27)   49.86 (25) 1:37.23 (25)(6) 
  51 B     Bedell, Nathan             50.37 (32)   52.79 (29) 1:43.16 (30)(9) 
  48 B     Borden, Andrew               DNF          DNS                      
  30 A     Smith, Anton               42.83 (7)      DNF                      
  38 A     Klindic, Jan               42.71 (4)      DNF                      

Team : BAB
Total Time :  4:28.40   Rank : 2   12 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   3 A     Blanchard, Jack            43.16 (11)   45.44 (3)  1:28.60 (3) (3) *
  39 A     Wiacek, Victor             43.67 (12)   46.01 (4)  1:29.68 (7) (2) *
  22 A     Robinson, Sean             43.08 (9)    47.04 (10) 1:30.12 (9) (7) *
  13 A     Henderson, MacIntyre       42.78 (6)    50.51 (27) 1:33.29 (16)(12)
  31 A     Wolfson, Eli               47.59 (28)   50.03 (26) 1:37.62 (26)(7) 

Team : CLKSN
Total Time :  4:31.82   Rank : 3   20 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  14 A     Daigle, Thomas             42.76 (5)    46.15 (5)  1:28.91 (4) (1) *
  32 A     Mrak, Colden               43.93 (14)   46.95 (9)  1:30.88 (11)(9) *
  40 A     Lacasse, Nick              44.66 (17)   47.37 (12) 1:32.03 (12)(10)*
  52 B     Wetzel, Evan               45.53 (20)   47.91 (16) 1:33.44 (17)(2) 
  54 B     Kubota, Kelsey             46.98 (25)   48.02 (17) 1:35.00 (19)(3) 
  43 B     Curtis, Griffin            47.05 (26)   48.03 (18) 1:35.08 (21)(13)
  49 B     Brown, Tyler Demetrios     51.13 (34)   47.44 (13) 1:38.57 (27)(15)
  46 B     Wonsavage, Maxwell         53.58 (37)   48.51 (20) 1:42.09 (29)(8) 
  23 A     Briselden, Nathan            DNF          DNS                      
   4 A     Yoviene, Andrew              DNF          DNS                      
  56 B     Kane, Matthew              55.19 (38)     DNF                      

Team : UCONN
Total Time :  4:32.76   Rank : 4   13 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   9 A     Chambers, Brian            42.86 (8)    46.27 (6)  1:29.13 (5) (4) *
  27 A     Demuyt, Joseph             44.14 (15)   46.30 (8)  1:30.44 (10)(8) *
  35 A     Chambers, Matthew          45.48 (19)   47.71 (14) 1:33.19 (14)(1) *
  50 B     Dewitt, Eric               47.75 (30)   56.23 (34) 1:43.98 (31)(10)
  44 B     Hueglin, Roger             50.64 (33)   54.48 (32) 1:45.12 (32)(17)
  53 B     Story, Maxwell             55.53 (39)   58.92 (36) 1:54.45 (35)(19)
  47 B     Fanning, Nathaniel       1:09.20 (48)   53.80 (31) 2:03.00 (38)(22)
  55 B     King, Andrew             1:05.45 (46) 1:12.63 (43) 2:18.08 (43)(2) 
  18 A     Ilies, Vlad Maximilian       DNF          DNS                      
  41 A     White, Michael             59.50 (43)     DNS                      

Team : STA
Total Time :  4:45.16   Rank : 5   13 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   6 A     Heald, Lucas               45.17 (18)   48.11 (19) 1:33.28 (15)(3) *
  15 A     Berge, John                46.11 (21)   48.95 (22) 1:35.06 (20)(5) *
  24 A     Gilman, Jared              47.61 (29)   49.21 (24) 1:36.82 (24)(5) *

Team : UMASS
Total Time :  5:03.93   Rank : 6   41 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  20 A     Glickman, Jonah            46.47 (24)   49.20 (23) 1:35.67 (22)(14)*
  29 A     Martin, John               47.75 (30)   52.80 (30) 1:40.55 (28)(16)*
  37 A     Craft, David               52.93 (36)   54.78 (33) 1:47.71 (33)(11)*
  11 A     Costello, Jeffrey          46.46 (23)     DNF                      

Team : MIT
Total Time :  5:38.71   Rank : 7   54 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  10 A     Vasile, Joseph             44.46 (16)   48.67 (21) 1:33.13 (13)(11)*
  36 A     Hamilton, Benjamin         59.07 (42) 1:01.47 (38) 2:00.54 (36)(20)*
  28 A     Smith, Daniel              57.90 (40) 1:07.14 (41) 2:05.04 (40)(23)*
  19 A     Chamberlin, Thatcher     1:07.01 (47) 1:01.02 (37) 2:08.03 (41)(24)

Team : BROWN
Total Time :  5:54.32   Rank : 8   40 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  17 A     Gross-Whitaker, Nichola    52.46 (35)   57.58 (35) 1:50.04 (34)(18)*
  26 A     Cruickshank, Rowan         58.72 (41) 1:02.55 (39) 2:01.27 (37)(21)*
  34 A     Wright, Brendon            59.56 (44) 1:03.45 (40) 2:03.01 (39)(1) *
   8 A     Chen, Michael                DNS          DNS                      

Team : NEC
Total Time :  6:10.03   Rank : 9   24 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   7 A     Laurent, Calixte           42.58 (3)    47.10 (11) 1:29.68 (7) (6) *
  25 A     White, Matt              1:04.11 (45) 1:08.70 (42) 2:12.81 (42)(12)*
  33 A     Kinville, Caleb          1:12.05 (49) 1:15.49 (44) 2:27.54 (44)(6) *
  16 A     Fassina, Giovanni            DNF          DNS                      

Team : BENT
Total Time :  8:06.88   Rank : 10   3 Ghost Times Used   135 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   5 Indiv Roman, Zachary             43.71 (13)   51.97 (28) 1:35.68 (23)(4) 

Team : RWU
Total Time :  8:06.88   Rank : 10   3 Ghost Times Used   135 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   1 Indiv Baker, Zachary               DNS          DNS                      

//