CASTLETON UNIVERSITY-MACCONNELL DIVISION SL            Page 1

                          USCSA Team Scoring  2/ 3/18                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:05.96 will be used.                 

Team : CLKSN
Total Time :  4:40.27   Rank : 1   14 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  17 A     MURRAY, Greg               46.03 (4)    45.73 (5)  1:31.76 (3) (3) *
  25 A     YOVIENE, Andrew            48.86 (17)   44.94 (3)  1:33.80 (4) (4) *
  33 A     MRAK, Colden               48.65 (15)   46.06 (8)  1:34.71 (7) (7) *
  52 B     RILEY, Ryan                48.31 (13)   46.48 (9)  1:34.79 (8) (1) 
   8 A     DAIGLE, Thomas             45.07 (1)    49.89 (20) 1:34.96 (9) (8) 
  46 B     CURTIS, Griffin            49.40 (20)   45.73 (5)  1:35.13 (10)(1) 
  39 A     FRANKOWSKI, Asa            48.69 (16)   46.61 (12) 1:35.30 (11)(9) 
  49 B     KANE, Matthew              53.96 (29)   49.80 (19) 1:43.76 (22)(7) 
  43 B     LACASSE, Nick                DNF          DNS                      

Team : CAST
Total Time :  4:53.46   Rank : 2   11 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  11 B     Klindic, Jan               46.88 (8)    44.40 (1)  1:31.28 (2) (2) 
  28 B     Eriksson, Oskar            48.43 (14)   45.37 (4)  1:33.80 (4) (4) 
  44 A     Lawrence, Carter           49.05 (18)   46.65 (13) 1:35.70 (12)(2) *
  53 A     Sheehan, Neil              50.33 (22)   47.90 (16) 1:38.23 (15)(4) *
  50 A     KLOSTERMAN, Paul           53.04 (27)   46.49 (10) 1:39.53 (17)(5) *
  55 B     Borden, Andrew             51.73 (24)   49.07 (17) 1:40.80 (18)(6) 
  57 B     Hirschbuhl, Michael        55.43 (30)   50.97 (22) 1:46.40 (25)(8) 
  58 B     Bedell, Nathan               DNF          DNS                      
  40 A     Heald, Cameron               DNF          DNS                      
  20 B     Smith, Anton                 DNF          DNS                      
  35 B     Kelly, Connor                    DSQ      DNS                      
  47 A     Yopp, Christopher        1:04.14 (38)     DNF                      
   2 B     Rechberger, Paul           45.73 (3)          DSQ                  

Team : BAB
Total Time :  4:59.16   Rank : 3   26 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   3 A     Blanchard, Jack            46.05 (5)    44.54 (2)  1:30.59 (1) (1) *
  21 A     Deluca, Douglas            47.49 (10)   46.58 (11) 1:34.07 (6) (6) *
  41 B     Boland, John               49.23 (19)   47.64 (15) 1:36.87 (14)(3) 
  36 A     Wolfson, Eli               51.34 (23) 1:03.16 (36) 1:54.50 (29)(19)*
  29 A     Robinson, Sean             48.13 (11)     DNF                      
  12 A     Henderson, MacIntyre       45.34 (2)      DNF                      

Team : STA
Total Time :  5:02.87   Rank : 4   39 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  30 A     Heald, Luke                50.07 (21)   46.00 (7)  1:36.07 (13)(10)*
  22 A     Wirth, Joe                 52.85 (26)   49.55 (18) 1:42.40 (20)(13)*
  13 A     Conrad, Alex               53.24 (28)   51.16 (23) 1:44.40 (24)(16)*
   4 A     Page, Benji              1:09.99 (43)   46.91 (14) 1:56.90 (30)(20)

Team : UCONN
Total Time :  5:04.48   Rank : 5   38 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  24 A     Illes, Vlad Maximilian     46.56 (6)    52.46 (25) 1:39.02 (16)(11)*
  16 A     De, Muyt Joseph            47.39 (9)    53.75 (26) 1:41.14 (19)(12)*
   7 A     Chambers, Brian            46.66 (7)    57.66 (30) 1:44.32 (23)(15)*
  48 B     Spencer, Thomas            58.47 (34)   52.44 (24) 1:50.91 (27)(9) 
  42 B     Hueglin, Roger           1:05.01 (39)   56.58 (28) 2:01.59 (32)(10)
  45 B     Riley, Aidan             1:03.77 (36)   59.46 (32) 2:03.23 (34)(11)
  54 B     DeWitt, Eric             1:29.92 (47) 1:02.33 (35) 2:32.25 (41)(12)
  56 B     Story, Maxwell               DNF          DNS                      
  51 B     Fanning, Nathaniel           DNF          DNS                      
  38 A     Wilson, Ethan                DNF          DNS                      
  32 A     White, Michael           1:12.10 (45)     DNF                      

Team : UMASS
Total Time :  5:48.04   Rank : 6   59 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   1 A     Byron, Brendan             51.98 (25)   50.72 (21) 1:42.70 (21)(14)*
  34 A     Kirley, Mason              55.58 (31) 1:04.84 (39) 2:00.42 (31)(21)*
  27 A     Costello, Jeffrey          57.94 (33) 1:06.98 (40) 2:04.92 (36)(24)*
  10 A     Glickman, Jonah          1:09.97 (42) 1:07.70 (41) 2:17.67 (39)(27)
  19 A     Martin, John             1:31.02 (48)   57.15 (29) 2:28.17 (40)(28)

Team : MIT
Total Time :  6:17.06   Rank : 7   70 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  23 A     Merchan, David           1:03.96 (37)   59.16 (31) 2:03.12 (33)(22)*
   5 A     Popov, William           1:03.14 (35) 1:01.51 (34) 2:04.65 (35)(23)*
  14 A     Chamberlin, Thatcher     1:05.89 (40) 1:03.40 (37) 2:09.29 (37)(25)*
  31 A     Smith, Daniel            1:08.00 (41) 1:04.52 (38) 2:12.52 (38)(26)

Team : NEC
Total Time :  7:31.09   Rank : 8   1 Ghost Time Used   90 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   6 A     Laurent, Calixte           48.21 (12)   59.92 (33) 1:48.13 (26)(17)*
  15 A     White, Matt              1:17.50 (46) 1:19.50 (42) 2:37.00 (42)(29)*

Team : BROWN
Total Time :  7:46.23   Rank : 9   1 Ghost Time Used   92 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   9 A     Montgomery, Filip          56.57 (32)   54.64 (27) 1:51.21 (28)(18)*
  18 A     Chen, Michael            1:11.80 (44) 1:37.26 (43) 2:49.06 (43)(30)*
  26 A     Chernov, Evan                DNS          DNS                      

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:05.96 will be used.