CASTLETON UNIVERSITY - MACCONNELL DIVISION GS           Page 1

                          USCSA Team Scoring  2/ 4/18                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:07.99 will be used.                 

Team : CAST
Total Time :  6:12.72   Rank : 1   7 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   2 A     Rechberger, Paul           59.82 (1)  1:02.42 (2)  2:02.24 (1) (1) *
  20 A     Klindic, Jan             1:00.83 (3)  1:02.92 (3)  2:03.75 (3) (2) *
  11 A     Eriksson, Oskar          1:02.10 (11) 1:04.63 (11) 2:06.73 (9) (4) *
  28 A     Smith, Anton             1:02.36 (12) 1:04.40 (10) 2:06.76 (10)(5) 
  40 B     Heald, Cameron           1:02.80 (14) 1:04.84 (12) 2:07.64 (13)(6) 
  44 B     KLOSTERMAN, Paul         1:02.87 (15) 1:05.89 (18) 2:08.76 (17)(7) 
  53 B     Sheehan, Neil            1:03.98 (20) 1:06.02 (19) 2:10.00 (19)(8) 
  47 B     Lawrence, Carter         1:05.71 (26) 1:08.20 (22) 2:13.91 (24)(12)
  57 B     Borden, Andrew           1:08.56 (34) 1:09.54 (25) 2:18.10 (27)(13)
  58 B     Bedell, Nathan           1:07.68 (30) 1:11.69 (32) 2:19.37 (30)(16)
  55 B     Hirschbuhl, Michael          DNF          DNS                      
  50 B     Yopp, Christopher            DNF          DNS                      
  35 A     Kelly, Connor                DNF          DNS                      

Team : BAB
Total Time :  6:14.49   Rank : 2   8 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  12 A     Henderson, Macintyre     1:00.25 (2)  1:02.17 (1)  2:02.42 (2) (1) *
   3 A     Blanchard, Jack          1:01.44 (6)  1:04.24 (8)  2:05.68 (6) (3) *
  29 A     Robinson, Sean           1:02.50 (13) 1:03.89 (7)  2:06.39 (7) (4) *
  21 A     Deluca, Dougie           1:02.88 (16) 1:05.06 (16) 2:07.94 (14)(7) 
  36 A     Wolfson, Eli             1:05.58 (24) 1:08.27 (23) 2:13.85 (23)(10)
  41 B     Boland, John             1:07.33 (28) 1:10.07 (26) 2:17.40 (25)(3) 

Team : UCONN
Total Time :  6:17.43   Rank : 3   11 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  16 A     Ilies, Vlad Maximilian   1:01.02 (4)  1:03.04 (4)  2:04.06 (4) (2) *
  32 A     Demuyt, Joseph           1:01.13 (5)  1:05.27 (17) 2:06.40 (8) (3) *
   7 A     Chambers, Brian          1:01.95 (9)  1:05.02 (14) 2:06.97 (12)(6) *
  48 B     Wilson, Ethan            1:07.91 (32) 1:11.40 (29) 2:19.31 (29)(15)
  45 B     Hueglin, Roger           1:10.88 (37) 1:13.93 (36) 2:24.81 (35)(20)
  54 B     Dewitt, Eric             1:13.47 (41) 1:16.22 (37) 2:29.69 (37)(12)
  38 A     Spencer, Fitch               DNF          DNS                      
  56 B     Story, Maxwell           1:20.55 (43)     DNF                      
  51 B     Fanning, Nathaniel       1:11.76 (40)     DNF                      
  42 B     Riley, Aidan             1:05.74 (27)     DNF                      
  24 A     White, Michael           1:04.26 (23)     DNF                      
      
Team : CLKSN
Total Time :  6:20.36   Rank : 4   8 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  17 A     Murray, Greg             1:01.73 (7)  1:03.09 (5)  2:04.82 (5) (1) *
  25 A     Mrak, Colden             1:03.73 (18) 1:03.23 (6)  2:06.96 (11)(5) *
  52 B     Riley, Ryan              1:03.66 (17) 1:04.89 (13) 2:08.55 (15)(8) 
  33 A     Yoviene, Andrew          1:04.21 (22) 1:04.37 (9)  2:08.58 (16)(2) *
  43 B     Lacasse, Nick            1:04.12 (21) 1:05.03 (15) 2:09.15 (18)(9) 
  46 B     Kane, Matthew            1:07.58 (29) 1:10.43 (27) 2:18.01 (26)(11)
  49 B     Frankowski, Asa              DNF          DNS                      
   8 A     Daigle, Thomas               DNF          DNS                      
  39 A     Curtis, Griffin          1:02.04 (10)     DNF                      

Team : UMASS
Total Time :  6:50.47   Rank : 5   41 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   1 A     Byron, Brendan           1:03.86 (19) 1:06.96 (21) 2:10.82 (21)(10)*
  10 A     Martin, John             1:08.41 (33) 1:10.89 (28) 2:19.30 (28)(14)*
  19 A     Costello, Jeffrey        1:08.69 (35) 1:11.66 (31) 2:20.35 (31)(17)*
  27 A     Glickman, Jonah          1:07.75 (31) 1:12.70 (33) 2:20.45 (32)(18)
  34 A     Kirley, Mason            1:11.21 (39) 1:13.73 (35) 2:24.94 (36)(21)

Team : STA
Total Time :  7:41.78   Rank : 6   1 Ghost Time Used   71 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  13 A     Heald, Luke              1:05.63 (25) 1:06.88 (20) 2:12.51 (22)(11)*
  30 A     Wirth, Joe               1:09.70 (36) 1:11.58 (30) 2:21.28 (33)(19)*
  22 A     Conrad, Alex                 DNF          DNS                      
   4 A     Page, Benji                  DNF          DNS                      

Team : BROWN
Total Time :  8:20.00   Rank : 7   1 Ghost Time Used   67 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   9 A     Montgomery Aasberg, Fil  1:11.05 (38) 1:13.36 (34) 2:24.41 (34)(4) *
  18 A     Chen, Michael            1:23.24 (45) 1:24.36 (39) 2:47.60 (39)(22)*
  26 A     Chernov, Evan                DNS          DNS                                            

Team : NEC
Total Time :  8:26.71   Rank : 8   2 Ghost Times Used   91 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
   6 A     Laurent, Calixte         1:01.91 (8)  1:08.82 (24) 2:10.73 (20)(9) *
  15 A     White, Matt              1:26.39 (47)     DNF                      

Team : MIT
Total Time :  8:31.68   Rank : 9   1 Ghost Time Used   59 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  14 A     Popov, William           1:14.16 (42) 1:18.63 (38) 2:32.79 (38)(5) *
  31 A     Smith, Daniel            1:24.67 (46) 1:26.23 (40) 2:50.90 (40)(13)*
   5 A     Chamberlin, Thatcher         DNF          DNS                      
  23 A     Merchan, David           1:22.11 (44)     DNF              
        
   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 3:07.99 will be used.    

//