USCSA MACCONNELL DIV. SLALOM RACE #2               Page 1

                          USCSA Team Scoring  2/10/18                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:57.90 will be used.                 

Team : CLKSN
Total Time :  4:59.07   Rank : 1   5 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  38 A     RILEY, Ryan                47.27 (4)    51.75 (5)  1:39.02 (2) (2) *
  47 A     MURRAY, Greg               47.70 (9)    51.50 (4)  1:39.20 (4) (1) *
  29 A     YOVIENE, Andrew            47.53 (7)    53.32 (9)  1:40.85 (10)(2) *
  45 A     MRAK, Colden               48.41 (13)   54.72 (13) 1:43.13 (11)(8) 
  20 A     DAIGLE, Thomas             46.80 (3)  1:09.82 (27) 1:56.62 (21)(2) 
  55 A     CURTIS, Griffin            52.70 (24)     DNF                      

Team : BAB
Total Time :  4:59.38   Rank : 2   16 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  35 A     HENDERSON, Macintyre       48.19 (12)   51.21 (2)  1:39.40 (5) (4) *
  50 A     BLANCHARD, Jack            45.71 (2)    53.82 (10) 1:39.53 (6) (5) *
  48 A     ROBINSON, Sean             47.88 (10)   52.57 (8)  1:40.45 (9) (7) *
  95 A     WOLFSON, Eli               49.62 (17)   56.06 (15) 1:45.68 (14)(10)
  57 A     BOLAND, John               50.69 (19)   55.02 (14) 1:45.71 (15)(4) 
  52 A     DELUCA, Dougie             49.52 (16) 1:02.61 (23) 1:52.13 (19)(13)

Team : CAST
Total Time :  4:59.46   Rank : 3   16 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  92 A     RECHBERGER, Paul           45.60 (1)    50.36 (1)  1:35.96 (1) (1) *
  43 A     KLINDIC, Jan               48.05 (11)   52.24 (6)  1:40.29 (8) (6) *
  33 A     SMITH, Anton               49.21 (14)   54.00 (11) 1:43.21 (12)(9) *
  36 A     ERIKSSON, Oskar            47.43 (6)    58.40 (18) 1:45.83 (16)(11)
  93 A     LAWRENCE, Carter           51.95 (22) 1:06.87 (26) 1:58.82 (25)(17)
 100 A     HEALD, Cameron             50.58 (18)     DNF                      

Team : UCONN
Total Time :  5:10.12   Rank : 4   9 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  31 A     CHAMBERS, Brian            47.60 (8)    51.49 (3)  1:39.09 (3) (3) *
  41 A     ILIES, Vlad Maximilian     47.37 (5)    52.42 (7)  1:39.79 (7) (1) *
  71 A     SPENCER, Fitch             51.92 (21)   59.32 (19) 1:51.24 (18)(5) *
  59 A     RILEY, Aidan             1:05.78 (33)   56.93 (17) 2:02.71 (27)(3) 
  54 A     WHITE, Michael               DNF          DNS                      
  46 A     DEMUYT, Joseph               DNF          DNS                      
            
Team : STA
Total Time :  5:44.10   Rank : 5   33 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  49 A     HEALD, Lucas               50.88 (20)   56.45 (16) 1:47.33 (17)(12)*
  69 A     WIRTH, Joseph              56.54 (27) 1:01.47 (22) 1:58.01 (22)(15)*
  60 A     CONRAD, Alexander          54.75 (26) 1:04.01 (25) 1:58.76 (24)(6) *
  40 A     PAGE, Benji                  DNF          DNS                      

Team : UMASS
Total Time :  5:52.27   Rank : 6   48 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  90 A     GLICKMAN, Jonah            52.75 (25) 1:00.52 (20) 1:53.27 (20)(14)*
  72 A     KIRLEY, Mason              57.52 (28) 1:01.05 (21) 1:58.57 (23)(16)*
  70 A     COSTELLO, Jeffrey          57.57 (29) 1:02.86 (24) 2:00.43 (26)(18)*
  58 A     BYRON, Brendan             52.51 (23) 1:11.07 (28) 2:03.58 (28)(7) 
  63 A     MARTIN, John               57.85 (30)     DNS                      

Team : NEC
Total Time :  7:23.27   Rank : 7   1 Ghost Time Used   40 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  44 A     LAURENT, Calixte           49.40 (15)   54.24 (12) 1:43.64 (13)(3) *
  73 A     WHITE, Matt              1:16.44 (36) 1:25.29 (32) 2:41.73 (32)(4) *

Team : MIT
Total Time :  7:41.54   Rank : 8   1 Ghost Time Used   60 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  64 A     POPOV, William           1:05.77 (32) 1:15.03 (29) 2:20.80 (29)(8) *
  96 A     SMITH, Daniel            1:06.83 (34) 1:16.01 (30) 2:22.84 (30)(19)*

Team : BROWN
Total Time :  8:29.25   Rank : 9   2 Ghost Times Used   86 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  65 A     CHEN, Michael            1:14.09 (35) 1:19.36 (31) 2:33.45 (31)(20)*
  62 A     MONTGOMERY AASBERG, Fil    59.84 (31)     DNF                      

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:57.90 will be used.