USCSA MACCONNELL DIV. SLALOM RACE #1               Page 1

                          USCSA Team Scoring  2/10/18                           

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:52.43 will be used.                 

Team : CLKSN
Total Time :  4:53.41   Rank : 1   7 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  20 A     DAIGLE, Thomas             45.82 (2)    50.04 (3)  1:35.86 (2) (1) *
  47 A     MURRAY, Greg               47.34 (6)    51.28 (5)  1:38.62 (6) (1) *
  38 A     RILEY, Ryan                47.57 (9)    51.36 (6)  1:38.93 (7) (5) *
  29 A     YOVIENE, Andrew            47.68 (10)   51.73 (9)  1:39.41 (9) (2) 
  45 A     MRAK, Colden               49.33 (17)   53.06 (11) 1:42.39 (14)(9) 
  55 A     CURTIS, Griffin            51.16 (23) 1:08.60 (26) 1:59.76 (25)(16)

Team : BAB
Total Time :  4:53.90   Rank : 2   11 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  50 A     BLANCHARD, Jack            45.59 (1)    49.65 (1)  1:35.24 (1) (1) *
  35 A     HENDERSON, Macintyre       47.12 (5)    50.77 (4)  1:37.89 (4) (3) *
  48 A     ROBINSON, Sean             48.69 (14)   52.08 (10) 1:40.77 (11)(7) *
  52 A     DELUCA, Dougie             48.56 (13)   54.34 (17) 1:42.90 (16)(10)
  95 A     WOLFSON, Eli               50.28 (21)     DNF                      
  57 A     BOLAND, John               50.81 (22)     DNF                      

Team : CAST
Total Time :  5:00.73   Rank : 3   20 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  92 A     RECHBERGER, Paul           46.46 (3)    49.98 (2)  1:36.44 (3) (2) *
  36 A     ERIKSSON, Oskar            47.44 (7)    51.51 (7)  1:38.95 (8) (6) *
  42 A     KLOSTERMAN, Paul           49.52 (18)   55.82 (18) 1:45.34 (18)(12)*
  93 A     LAWRENCE, Carter           51.33 (24) 1:17.69 (30) 2:09.02 (27)(18)
  43 A     KLINDIC, Jan                 DNF          DNS                      
  33 A     SMITH, Anton                 DNF          DNS                      

Team : UCONN
Total Time :  5:00.76   Rank : 4   14 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  31 A     CHAMBERS, Brian            46.88 (4)    51.61 (8)  1:38.49 (5) (4) *
  41 A     ILIES, Vlad Maximilian     47.56 (8)    53.17 (12) 1:40.73 (10)(2) *
  46 A     DEMUYT, Joseph             48.30 (11)   53.24 (13) 1:41.54 (12)(8) *
  54 A     WHITE, Michael             49.78 (19)   57.06 (21) 1:46.84 (19)(13)
  71 A     SPENCER, Fitch             51.98 (25)   56.59 (19) 1:48.57 (20)(5) 
  59 A     RILEY, Aidan               50.04 (20)     DNF                      
             
Team : STA
Total Time :  5:20.67   Rank : 5   21 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  40 A     PAGE, Benji                48.50 (12)   53.39 (14) 1:41.89 (13)(3) *
  49 A     HEALD, Lucas               49.06 (16)   54.17 (16) 1:43.23 (17)(11)*
  60 A     CONRAD, Alexander          55.06 (28) 1:00.49 (22) 1:55.55 (22)(7) *
  69 A     WIRTH, Joseph            1:30.85 (36)     DNF                      

Team : UMASS
Total Time :  5:46.36   Rank : 6   35 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  58 A     BYRON, Brendan             52.26 (26)   56.90 (20) 1:49.16 (21)(6) *
  63 A     MARTIN, John               56.69 (30) 1:01.17 (25) 1:57.86 (23)(14)*
  70 A     COSTELLO, Jeffrey          58.22 (31) 1:01.12 (24) 1:59.34 (24)(15)*
  90 A     GLICKMAN, Jonah            53.30 (27) 1:10.71 (27) 2:04.01 (26)(17)
  72 A     KIRLEY, Mason            1:17.62 (35) 1:00.63 (23) 2:18.25 (28)(19)

Team : NEC
Total Time :  7:11.63   Rank : 7   1 Ghost Time Used   39 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  44 A     LAURENT, Calixte           49.01 (15)   53.43 (15) 1:42.44 (15)(4) *
  73 A     WHITE, Matt              1:15.24 (34) 1:21.52 (31) 2:36.76 (31)(3) *

Team : MIT
Total Time :  7:33.68   Rank : 8   1 Ghost Time Used   60 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  96 A     SMITH, Daniel            1:07.59 (32) 1:12.92 (29) 2:20.51 (29)(20)*
  64 A     POPOV, William           1:08.68 (33) 1:12.06 (28) 2:20.74 (30)(8) *

Team : BROWN
Total Time :  8:37.30   Rank : 9   3 Ghost Times Used   96 Place Points
 Bib Class     Name                   Run 1        Run 2      Combined      Used
________________________________________________________________________________
  65 A     CHEN, Michael                DNF          DNS                      
  62 A     MONTGOMERY AASBERG, Fil    56.28 (29)     DNF                      

   Best three 'A' team members's combined times make up the team's total time   
                 If needed ghost times of 2:52.43 will be used.  

//