Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs NEWMAC Championships
10:00 am/6:00 pm

vs NEWMAC Championships
10:00 am/6:00 pm

at USCSA Eastern Regional Championships (SL)
9:30 am

Plymouth State
1:00 PM
25
26
27
Bates
4:00 PM
28
1
at Trinity (Tex.)
8:00 PM
2
at TBA
TBA

at Union
TBA

at Skidmore
2:00 PM

at Trinity (Tex.)
8:00 PM
3
at Trinity (Tex.)
12:00 PM
4
5
6
Bates
5:00 PM
7
8
9
Colby-Sawyer
TBA

at Rensselaer
TBA

Endicott
1:00 PM
10
Trinity
TBA
11
12
at USCSA National Championships (GS)
9:30 am
13
Bowdoin
5:00 PM
14
at USCSA National Championships (SL)
TBA
15
vs Ohio Wesleyan
@ Port Charlotte, Fla.
12:00 PM
16
at Ross & Sharon Irwin Collegiate Meet

at Ross & Sharon Irwin Collegiate Meet

at USCSA National Championships (Duel Slalom)
TBA

vs TCNJ
@ Plant City, Fla.
10:00 AM

vs Vassar
@ Port Charlotte, Fla.
12:00 PM

vs TCNJ
@ Plant City, Fla.
12:15 PM

vs Denison
@ Port Charlotte, Fla.
3:30 PM

at Whittier
5:00 PM
17
vs Nichols
@ La Habra, Calif.
TBA

vs Stevens Institute
@ Plant City, Fla.
11:00 AM

vs Stevens Institute
@ Plant City, Fla.
1:15 PM

vs North Central (Ill.)
@ Port Charlotte, Fla.
2:00 PM

Wesleyan
2:00 PM
18
vs Edgewood
@ Fort Myers, Fla.
12:00 PM

at Pomona-Pitzer
1:00 PM
19
vs Vassar
@ Tampa, Fla.
TBA

vs Messiah
@ Plant City, Fla.
10:00 AM

vs Williams
@ Fort Myers, Florida
12:00 PM

vs Bowdoin
@ La Habra, Calif.
12:30 PM

vs Oswego
@ Plant City, Fla.
2:30 PM

at Claremont-M-S
6:30 PM
20
vs NYU
@ Plant City, Fla.
11:00 AM

vs NYU
@ Plant City, Fla.
1:15 PM

at Ursinus
4:00 PM
21
vs Clarkson
@ Fort Lauderdale, Fla.
TBA

vs Messiah
@ Plant City, Fla.
9:30 AM

vs Oswego
@ Plant City, Fla.
11:45 AM
22
vs Denison
@ Claremont, Calif.
10:00 AM

at Cerritos
12:00 PM
23
at Bridgewater State Invitational
9:00 am

at Bridgewater State Invitational
9:00 am

at Wellesley
TBA

Clark
12:00 PM

Clark
3:00 PM
24
at Clark
12:00 PM

at Clark
2:00 PM
25
Plymouth State
3:30 PM
26
vs Emerson
@ Winchester Indoor Tennis Center
3:30 PM

WPI
3:30 PM
27
at Brandeis
3:00 PM

Framingham State
3:30 PM

at University of New England
5:00 PM
28
Trinity
TBA

at Curry
3:30 PM
29
at Brandeis
3:00 PM

at MIT
3:00 PM

at MIT
5:00 PM
30
at Tufts SnowFlake Classic
10:00 am

at Tufts SnowFlake Classic
10:00 am

at NYU Spring Invitational
1:15 pm

at Springfield
12:00 PM

at Coast Guard
12:00 PM

Wellesley
12:00 PM

Springfield
12:00 PM

Wellesley
2:00 PM

at Coast Guard
3:00 PM

Mass. Maritime
3:00 PM
31
at NYU Spring Invitational
8:15 am

Bates
12:00 PM
1
2
Smith
3:30 PM

at WPI
3:30 PM
3
at Roger Williams
3:30 PM

at MIT
4:00 PM

at Endicott
7:00 PM
4
5
at Sam Howell Invitational

at Sam Howell Invitational

Smith
3:00 PM

at Wheaton
3:30 PM

Smith
5:00 PM
6
at Sam Howell Invitational

at Coast Guard Invitational
11:00 am

at Sam Howell Invitational

at Coast Guard Invitational
11:00 am

at Mount Holyoke
11:00 AM

Coast Guard
12:00 PM

Wheaton
12:00 PM

at WPI
12:00 PM

at Smith
12:00 PM

at WPI
2:00 PM

Wheaton
3:00 PM

at Springfield
5:00 PM
//